X
17 آگوست

تمرینات گروه حسین زمان خواننده مطرح موسیقی پاپ تیر ماه ۱۳۹۸ ( سالن سرنا )

حسین زمان خواننده موسیقی پاپ ایرانی ۱۸ مرداد ۱۳۳۸ در تهران به دنیا آمد. ۱۵ اسفند سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد و هم اکنون صاحب دو فرزند است. از سال ۱۳۸۱ در جزیره کیش زندگی می‌کند.

سال ۱۳۵۶ تحصیلات متوسطه را در رشته ریاضی دبیرستان خوارزمی به پایان رساند. سپس در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه صنعتی اصفهان به ادامه تحصیل پرداخت. پس از دو ترم تحصیل به دلیل فعالیت های سیاسی توسط ساواک دستگیر و از دانشگاه اخراج شد. زمان از ۱۶ سالگی با پخش اعلامیه و نوشتن مقالات سیاسی مبارزه خود را آغاز کرده بود.

پس از اخراج از دانشگاه برای تحصیل به آمریکا رفت و تا آغاز جنگ ایران و عراق در آنجا بود. با آغاز جنگ علی‌رغم اینکه حدود صد واحد دانشگاهی را گذرانده بود و برای چند ترم پیاپی شاگرد اول شده بود، به ایران بازگشت و درسش را نیمه‌کاره رها کرد.

سال ۱۳۵۹ در سن ۲۱ سالگی به عضویت بسیج درآمد و سپس راهی جبهه شد. در طول هشت سال جنگ هم‌زمان با ادامهٔ تحصیل، به مبارزه با دشمن نیز پرداخت. تحصیلاتش را تا کارشناسی ارشد در رشتهٔ مهندسی مخابرات ادامه داد. وی برای مدتی فرمانده معاونت مخابرات نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز بود. طی بیست سال گذشته به تدریس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز پژوهش در زمینه‌های الکترونیک، مخابرات و رایانه مشغول بوده‌ است. او همچنین به عنوان معاون طرح و برنامه و نیز عضو هیئت علمی پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف به فعالیت‌های اجرایی و تدریس در جزیره کیش مشغول بود که از ادامه تدریس و فعالیت‌های هنری او جلوگیری به عمل آمد.

وی با جبهه مشارکت ایران اسلامی رابطه نزدیکی دارد و در برنامه‌ها و همایش‌های این حزب اصلاح طلب حضور داشته‌ است که از جمله آن می‌توان به اجرا و قرائت دعای کمیل در مراسم دعا برای سلامتی _ و نیز ابراز همدردی و همبستگی با سعید حجاریان (عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت) در محوطه بیمارستان سینا و خیابان‌های اطراف آن در شامگاه روز ترور حجاریان، اشاره نمود.
حسین زمان در سن ۳۷ سالگی ( سال ۱۳۷۵) فعالیت هنری خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۷۶ اولین آلبوم او به نام شب دلتنگی منتشر شد.

از سال ۱۳۸۱ در زمینه فعالیت های هنری ممنوع الکار شد و در سال ۱۳۹۳ از تدریس وی نیز ممانعت به عمل آمد.حسین زمان سرانجام پس از ۱۶ سال در مهر ماه ۱۳۹۷ برای ۳ قطعه از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت کرد.

تازه‌ترین کنسرت حسین زمان روز پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۸ به تهیه کنندگی موسسه نوای باران در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. وی منتخبی از آثار قدیم و جدید خود را با همراهی ارکستری بزرگ اجرا و ترانه تو نباشی را به همسرش تقدیم کرد.

او درباره صبر ۱۷ ساله‌اش برای حضور بر روی صحنه و ترک نکردن کشور در این سال‌ها گفت: «من اوایل سال ۵۷ از ایران رفتم و در آمریکا هم خیلی اوضاع خوبی در کالج محل تحصیلم داشتم، اما جنگ که شد به ایران برگشتم و در این دوران همواره در جبهه‌ها حضور داشتم. اما هیچ جا وطن نمی‌شود. من هیچ وقت حاضر نیستم ایران را ترک کنم کما اینکه در این مدتی که فعالیتی نداشتم، پیشنهادات بسیار خوبی برای مهاجرت داشتم، اما عشق به ایران در خون است و علیرغم اینکه موقعیت این را نداشتم هیچ گاه دست به چنین کاری نزدم.

آلبوم های وی

شب دلتنگی (۱۳۷۶)

فصل آشنایی (خوانندگان مشترک) (۱۳۷۷)

گلایه (خوانندگان مشترک) (انتشارات شرکت صوتی تصویری سروش)

قصهٔ شب (۱۳۷۸)

شاپرک (۱۳۷۹)

مشق عشق (۱۳۸۰)

قصه نگفته (۱۳۸۵)

قرار عاشقی (۱۳۸۸)

تک آهنگ ها

فراق

وصل هجران

غم پنهان

آئین همدردی

خورشید خونه

تو نباشی (۱۳۹۲)

دخترکم کجاست (۱۳۹۳)

حصر آغوش (۱۳۹۴)

پانزدهم اسفند سال پنجاه و نه زندگی مشترک او شروع شد . شروعی ساده و بی تکلف.
او‌میگوید :
از همسرم، عشقم و یار و یاورم بخاطر همراهی در همه این سالهای سخت و پر فراز و نشیب سپاسگزارم.تنها نوزده سال داشتم ، پس از اخراج از دانشگاه برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شدم. پدرم یک درجه دار بازنشسته ارتش بود و درآمد کافی برای تامین هزینه تحصیل و اقامت من در خارج از ایران را نداشت. مجبور بودم از پنج بعد از ظهر تا دو بامداد کار کنم تا بتوانم هزینه دانشگاه و بقیه مخارج زندگی را فراهم نمایم. روزگار سختی بود ولی آبدیده ام کرد.

کنسرت حسین زمان پس از ۱۷ سال دوری از صحنه، به رهبری صابری جعفری، پنج شنبه سوم مرداد ماه سال جاری به همت موسسه نوای باران در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. تمرینات کنسرت این خواننده موفق و محبوب به همراه اعضای ارکسترش در ( سالن سرنا ) برگزار گردید.

 

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *